Mikroprzedsiebiorcaroku https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/ Blog o rozwoju małych firm w Polsce Fri, 05 Apr 2024 14:08:00 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.5 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/wp-content/uploads/2024/04/cropped-cartoon-8543726_640-32x32.png Mikroprzedsiebiorcaroku https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/ 32 32 Rodzaje spółek w Polsce https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/rodzaje-spolek-w-polsce/ Mon, 11 Mar 2024 13:42:00 +0000 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/?p=48 W Polsce można zarejestrować różne rodzaje spółek. Inwestorzy mogą wybierać między nimi w zależności od rodzaju działalności

The post Rodzaje spółek w Polsce appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
W Polsce można zarejestrować różne rodzaje spółek. Inwestorzy mogą wybierać między nimi w zależności od rodzaju działalności, którą chcą prowadzić i planowanego rozwoju firmy w przyszłości. Inwestorzy mogą wybierać pomiędzy:

  • spółką z ograniczoną odpowiedzialnością i spółką akcyjną: są to korporacje i sp.zoo, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najpopularniejszych form prowadzenia działalności;
  • różne rodzaje spółek osobowych: inwestorzy mogą wybrać partnera biznesowego i stworzyć spółkę osobową, w której jeden lub obaj będą odpowiedzialni za biznes;
  • Oddziały lub przedstawicielstwa dla firm zagranicznych: firmy zagraniczne mogą otworzyć oddział lub przedstawicielstwo, dwa sposoby na zaistnienie na rynku;
  • Jednoosobowa działalność gospodarcza: najprostsza forma działalności gospodarczej, odpowiednia dla inwestorów, którzy chcą prowadzić własną firmę i będą za nią odpowiedzialni.

W przypadku niektórych rodzajów działalności wymagany jest minimalny kapitał zakładowy, ale inwestorzy mogą również zakładać spółki, które wymagają niższych kosztów początkowych. Zasady dla cudzoziemców zainteresowanych prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce są proste i nieskomplikowane. Ogólnie rzecz biorąc, są oni zobowiązani do przestrzegania tych samych zasad rejestracji działalności, jak i prowadzenia działalności gospodarczej, co lokalni inwestorzy. Będą również musieli uzyskać obowiązkowe licencje i zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej, jeśli chcą nabyć nieruchomość.

Prywatna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub Sp.zoo jest preferowaną formą działalności gospodarczej, ponieważ oferuje ograniczoną odpowiedzialność (do wysokości zainwestowanego kapitału) i ma niższe wymagania niż spółka akcyjna. Jest rejestrowana przez co najmniej dwóch wspólników w formie aktu notarialnego. Minimalny kapitał zakładowy wynosi 5000 zł, a wartość udziałów wynosi co najmniej 50 zł. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest płatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych i innych podatków dla spółek, takich jak podatek od dywidend. Jeden z naszych prawników w Polsce może udzielić więcej informacji na temat wymogów dotyczących tej formy działalności, a także odpowiednich zasad rachunkowości.

The post Rodzaje spółek w Polsce appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Przegląd regionalnych polityk gospodarczych mających wpływ na biznes https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/przeglad-regionalnych-polityk-gospodarczych-majacych-wplyw-na-biznes/ Thu, 08 Feb 2024 13:36:00 +0000 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/?p=45 Krajobraz gospodarczy w Polsce funkcjonuje na bazie regionalnej, z określonymi politykami obsługującymi różne obszary

The post Przegląd regionalnych polityk gospodarczych mających wpływ na biznes appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Krajobraz gospodarczy w Polsce funkcjonuje na bazie regionalnej, z określonymi politykami obsługującymi różne obszary, mającymi na celu stworzenie korzystnego środowiska dla wzrostu i rozwoju biznesu. Zrozumienie tej regionalnej polityki gospodarczej zapewnia głębsze zrozumienie zakresu zachęt, dotacji i specjalistycznych mechanizmów wsparcia zaprojektowanych w celu stymulowania przedsiębiorczości i ułatwiania ekspansji biznesowej w różnych regionach.

Zachęty dla rozwoju biznesu: Różne regiony Polski oferują szereg zachęt mających na celu przyciągnięcie i zatrzymanie firm. Mogą one obejmować ulgi podatkowe, dotacje lub obniżone koszty operacyjne dla firm mających siedzibę w określonych obszarach lub branżach.

Dotacje i możliwości finansowania. Regionalne polityki gospodarcze często obejmują dotacje i opcje finansowania mające na celu wspieranie nowo powstałych lub rozwijających się firm. Fundusze te mogą być przeznaczone na badania i rozwój, innowacje lub tworzenie miejsc pracy, zachęcając firmy do inwestowania i rozwoju w tych obszarach.

Specjalistyczne systemy wsparcia: Różne regiony mogą zapewniać wyspecjalizowane sieci wsparcia lub infrastruktury, takie jak parki technologiczne, inkubatory lub klastry przemysłowe. Mają one na celu wspieranie współpracy, innowacji i możliwości nawiązywania kontaktów dla firm działających w tych sektorach.

Dostosowane inicjatywy: Niektóre regiony mogą koncentrować się na określonych branżach lub sektorach, oferując ukierunkowane programy lub inicjatywy wspierające wzrost w tych obszarach. Mogą one obejmować zarówno produkcję, jak i technologię, energię odnawialną lub turystykę, ze specjalnymi mechanizmami wsparcia.

Polski krajobraz gospodarczy charakteryzuje się nie tylko dynamicznymi rynkami, ale także dobrze zdefiniowanym systemem podatkowym, który może mieć znaczący wpływ na małe firmy. Zrozumienie lokalnych przepisów podatkowych i wykorzystanie dostępnych zachęt ma ogromne znaczenie dla międzynarodowych firm, które chcą założyć i rozwijać swoją działalność w Polsce.

Wymogi rejestracyjne: spółki międzynarodowe muszą zarejestrować się jako podatnicy VAT w polskich organach podatkowych, jeśli ich obrót podlegający opodatkowaniu przekracza ustalone progi. Aby uniknąć ewentualnych sankcji, ważne jest zrozumienie procesu rejestracji i wymogów kwalifikacyjnych.

Stawki VAT: Polska posiada wielopoziomowy system podatku VAT ze stawkami podstawowymi i obniżonymi. Zapoznanie się z tymi stawkami i zapewnienie dokładnych obliczeń podatku VAT jest ważne dla firm sprzedających towary lub usługi.

Stawki podatkowe i ich obliczanie. Małe firmy muszą poruszać się w strukturze podatku dochodowego od osób prawnych, która obejmuje stawkę ryczałtową dla firm o dochodach poniżej określonego progu. Dokładne obliczanie i przestrzeganie tych obowiązków podatkowych ma kluczowe znaczenie dla zgodności z przepisami.

The post Przegląd regionalnych polityk gospodarczych mających wpływ na biznes appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Czego się spodziewać rozpoczynając działalność gospodarczą w Polsce? https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/czego-sie-spodziewac-rozpoczynajac-dzialalnosc-gospodarcza-w-polsce/ Tue, 09 Jan 2024 13:30:00 +0000 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/?p=42 Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce może być ekscytującym i satysfakcjonującym doświadczeniem.

The post Czego się spodziewać rozpoczynając działalność gospodarczą w Polsce? appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Rozpoczęcie działalności gospodarczej w Polsce może być ekscytującym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Jest jednak kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać rozpoczynając działalność gospodarczą w Polsce.

Po pierwsze, należy zapoznać się z lokalnym systemem prawnym. W większości przypadków Polska jest członkiem Unii Europejskiej, więc istnieją pewne podstawowe zasady, które mają zastosowanie do wszystkich firm. Upewnij się również, że masz solidny biznesplan i dobre zrozumienie polskiego rynku.

Po drugie, upewnij się, że posiadasz niezbędne zasoby. W Polsce pomoc finansowa państwa nie jest dostępna dla nowoprzybyłych. Będziesz musiał znaleźć fundusze od rodziny lub przyjaciół lub założyć własną firmę. Ponadto nie zapomnij zaangażować się w działalność polskich stowarzyszeń biznesowych i dowiedzieć się o różnych możliwościach, jakie istnieją dla biznesu w Polsce.

Wreszcie, upewnij się, że masz jasną wizję swojej firmy i tego, co masz nadzieję osiągnąć. Polska często kładzie nacisk na innowacyjność i kreatywność, a nie na tradycyjne wartości branżowe. Może to być ekscytujące i trudne dla firm, które chcą wykorzystać tę kulturę. Bądź przygotowany na ciężką pracę i miej oczy otwarte na nowe możliwości.

Rodzaje firm, które można założyć w Polsce

Istnieje kilka firm, które można założyć w Polsce. Należą do nich firmy technologiczne, właściciele małych firm i startupy.

Jest kilka rzeczy, których potrzebujesz, aby rozpocząć działalność w Polsce. Pierwszą z nich jest przedsiębiorca, który chce założyć firmę i posiada umiejętności niezbędne do jej skutecznego prowadzenia.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest dostęp do kapitału. Firmy muszą być w stanie pozwolić sobie na założenie fizycznego biura i poniesienie związanych z tym kosztów, takich jak czynsz, media i wydatki marketingowe.

Polska gospodarka jest wysoce regulowana i wspiera małe przedsiębiorstwa. Zapewnia to wysokie stopy wzrostu dla tych firm. Ponadto w kraju panuje silna kultura przedsiębiorczości, dzięki czemu rozpoczęcie działalności gospodarczej jest łatwiejsze niż w innych krajach.

The post Czego się spodziewać rozpoczynając działalność gospodarczą w Polsce? appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Najlepsze pomysły na wysoce dochodowy biznes w Polsce https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/najlepsze-pomysly-na-wysoce-dochodowy-biznes-w-polsce/ Tue, 21 Nov 2023 14:00:00 +0000 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/?p=58 Polska ma strategiczne położenie geograficzne i jest tu wielu wykwalifikowanych pracowników. Są to zalety przemawiające za rozpoczęciem działalności gospodarczej w Polsce.

The post Najlepsze pomysły na wysoce dochodowy biznes w Polsce appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Polska ma strategiczne położenie geograficzne i jest tu wielu wykwalifikowanych pracowników. Są to zalety przemawiające za rozpoczęciem działalności gospodarczej w Polsce.

Polska sieć transportowa jest doskonała dzięki dobrze rozwiniętym drogom, liniom kolejowym, połączeniom lotniczym i wodnym. Dlatego też, Twoja firma w Polsce skorzysta na transporcie towarów do różnych części kraju lub ich eksporcie poza granice Polski.

Wiele pomysłów biznesowych można z powodzeniem wdrożyć w Polsce. Musisz wybrać pomysł i zacząć zarabiać.

Rozwój aplikacji

W Polsce rośnie zapotrzebowanie na tworzenie aplikacji. Dlatego możesz rozpocząć działalność w zakresie tworzenia aplikacji w Polsce. Twórz różne rodzaje aplikacji zarówno dla firm, jak i dla ludzi, takie jak przewodnik po zakupach, aplikacje zdrowotne lub fitness itp. Spraw, aby aplikacje zawierały informacje i były atrakcyjne dla większej liczby użytkowników. Dobry marketing online usług tworzenia aplikacji jest ważny dla rozwoju biznesu.

Usługi IT

Usługi IT cieszą się dużym popytem w Polsce i możesz otworzyć własną firmę świadczącą usługi IT, aby uzyskać dobry dochód. Usługi IT obejmują różnorodne usługi, takie jak aktualizacje i konserwacja systemu, instalacja oprogramowania, rozwój oprogramowania, bezpieczeństwo sieci, cyberbezpieczeństwo, łatanie oprogramowania, ochrona przed wirusami, przetwarzanie w chmurze itp. Dobre sieci osobiste i marketing online są niezbędne dla biznesu usług IT.

Wirtualny asystent

Jeśli posiadasz umiejętności organizacyjne, możesz rozpocząć pracę jako wirtual ny asystent w Polsce. Wiele firm potrzebuje usług wirtualnych asystentów, którzy pracują zdalnie. Ponadto możesz obsługiwać kilku klientów jednocześnie, a także pracować z domu. Potrzebujesz dobrego marketingu online, aby założyć firmę wirtualnego asystenta.

Konsultant biznesowy

Doradztwo biznesowe to obiecujący pomysł na biznes w Polsce. Jeśli znasz się na biznesie i ekonomii, możesz rozpocząć ten biznes. Możesz być konsultantem biznesowym dla kilku rodzajów firm i nowych inicjatyw biznesowych. Jako konsultant biznesowy musisz świadczyć usługi takie jak analiza rynku, rachunki zysków i strat, raporty finansowe, rentowność biznesu, przygotowywanie raportów projektowych itp. Dobry networking i marketing przyniosą ci więcej biznesu.

Nauczanie online

Nauczanie jest bardzo lukratywnym zawodem w Polsce. Spośród wszystkich przedmiotów, nauczanie języka angielskiego cieszy się największym popytem. Możesz więc rozpocząć działalność w zakresie nauczania online w Polsce i uzyskać wysokie dochody. Jeśli mówisz po angielsku, możesz zacząć uczyć angielskiego. W przeciwnym razie możesz uczyć różnych przedmiotów na poziomie szkolnym i akademickim. Dobrze zaplanowany marketing online jest niezbędny dla Twojego biznesu nauczania online.

Sklep internetowy

Zakupy online stają się z czasem coraz bardziej popularne. Otwórz swój sklep internetowy w Polsce i osiągnij dobry zysk. Istnieją różne produkty, które można sprzedawać za pośrednictwem sklepu internetowego. Należą do nich ubrania, artykuły spożywcze, sprzęt AGD, komputery, rękodzieło i wiele innych. Aby Twój sklep internetowy przynosił zyski, potrzebujesz dobrej aplikacji i doskonałego wsparcia logistycznego. Ponadto będziesz potrzebować dobrej reklamy.

Dropshipping

Dropshipping jest popularnym pomysłem na biznes w Polsce. Dlatego możesz również rozpocząć działalność dropshipping w Polsce. Przed rozpoczęciem działalności zdecyduj, na której niszy się skupisz. W Polsce istnieje wiele firm, które dostarczają różne towary. Zbadaj popyt i rozpocznij działalność dropshipping. Będziesz potrzebował dobrej sieci marketingowej online, zwłaszcza w mediach społecznościowych, aby przyciągnąć więcej klientów do swojej firmy dropshipping.

The post Najlepsze pomysły na wysoce dochodowy biznes w Polsce appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Embed https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/embed-2/ Wed, 25 Oct 2023 12:43:00 +0000 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/?p=38 Technologia embeddingu (osadzania) jest niezwykle przydatnym narzędziem dla każdego, kto prowadzi stronę internetową.

The post Embed appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Technologia embeddingu (osadzania) jest niezwykle przydatnym narzędziem dla każdego, kto prowadzi stronę internetową. Pozwala ona na umieszczanie treści z innych stron na Twojej własnej stronie, co może znacząco zwiększyć jej atrakcyjność i funkcjonalność. W tym artykule omówimy, jak można wykorzystać embedding do rozwoju swojej strony internetowej.

  1. Osadzanie multimediów: Jednym z najczęstszych zastosowań embeddingu jest umieszczanie multimediów, takich jak filmy z serwisów takich jak YouTube czy Vimeo, na stronie internetowej. Dzięki temu możesz wzbogacić treść swojej strony o materiały wideo, co może zainteresować użytkowników i zatrzymać ich na stronie na dłużej.
  2. Osadzanie map: Jeśli prowadzisz firmę lokalną, osadzenie mapy Google na swojej stronie może być niezwykle pomocne dla klientów, którzy chcą znaleźć Twoją lokalizację. Możesz również osadzać mapy z innych serwisów, takich jak OpenStreetMap, jeśli preferujesz ich interfejs.
  3. Osadzanie postów z mediów społecznościowych: Jeśli prowadzisz działalność na mediach społecznościowych, możesz osadzić swoje posty na stronie internetowej, aby pokazać swoją aktywność na tych platformach. To świetny sposób na integrowanie swoich kanałów społecznościowych z własną stroną internetową.
  4. Osadzanie formularzy kontaktowych: Osadzenie formularzy kontaktowych na swojej stronie internetowej może ułatwić użytkownikom kontakt z Tobą. Możesz wykorzystać narzędzia do tworzenia formularzy, takie jak Google Forms czy Typeform, a następnie osadzić je na swojej stronie.
  5. Osadzanie prezentacji: Jeśli chcesz podzielić się prezentacją lub raportem z użytkownikami swojej strony, możesz osadzić plik PDF lub prezentację PowerPoint bezpośrednio na swojej stronie internetowej. To pozwoli użytkownikom na łatwe przeglądanie Twoich materiałów.
  6. Osadzanie recenzji i opinii: Jeśli otrzymałeś pozytywne opinie od klientów lub recenzje na innych stronach, możesz je osadzić na swojej stronie internetowej, aby pokazać potencjalnym klientom, jak dobrze wykonujesz swoją pracę.

Podsumowując, embedding to potężne narzędzie, które może znacząco zwiększyć funkcjonalność i atrakcyjność Twojej strony internetowej. Nie wahaj się wykorzystać embeddingu do rozwoju swojej strony i przyciągnięcia większej liczby użytkowników.

The post Embed appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Zglos-sie https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/zglos-sie/ Sun, 17 Sep 2023 12:38:00 +0000 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/?p=35 Czy prowadzisz małą firmę, która wyróżnia się innowacyjnym podejściem, dynamicznym rozwojem, czy też wyjątkowym wkładem w lokalną społeczność?

The post Zglos-sie appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Czy prowadzisz małą firmę, która wyróżnia się innowacyjnym podejściem, dynamicznym rozwojem, czy też wyjątkowym wkładem w lokalną społeczność? Jeśli tak, to Konkurs „Mikroprzedsiębiorca Roku” jest dla Ciebie! To wyjątkowa okazja, aby pokazać światu swoje osiągnięcia, zdobyć prestiżową nagrodę i zyskać uznanie w środowisku biznesowym.

Organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR), Konkurs „Mikroprzedsiębiorca Roku” to wydarzenie, które co roku wyróżnia najbardziej inspirujące i dynamiczne mikroprzedsiębiorstwa w Polsce. Niezależnie od branży, etapu rozwoju czy lokalizacji, każda firma może wziąć udział w konkursie i zdobyć szansę na prestiżową nagrodę oraz uznanie Kapituły Konkursu.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenie do Konkursu „Mikroprzedsiębiorca Roku” jest proste i szybkie. Wystarczy odwiedzić stronę internetową konkursu pod adresem www.mikroprzedsiebiorcaroku.com i wypełnić formularz zgłoszeniowy zgodnie z instrukcjami. Pamiętaj, aby dokładnie opisać swoją firmę, jej osiągnięcia, innowacyjność oraz wpływ na lokalną społeczność. Im bardziej szczegółowe informacje podasz, tym większe szanse na wyróżnienie przez Kapitułę Konkursu.

Kto może wziąć udział?

Konkurs „Mikroprzedsiębiorca Roku” jest dedykowany mikroprzedsiębiorcom, czyli firmom zatrudniającym maksymalnie 10 pracowników i osiągającym obroty nieprzekraczające 2 mln euro. Niezależnie od tego, czy prowadzisz firmę od wielu lat, czy dopiero zaczynasz swoją przedsiębiorczą przygodę, warto wziąć udział w konkursie i zaprezentować swoje osiągnięcia.

Co można zyskać?

Nagroda główna w Konkursie „Mikroprzedsiębiorca Roku” to nie tylko prestiżowy tytuł, ale także nagroda pieniężna w wysokości 40 000 zł, przeznaczona na promocję i rozwój Twojego przedsiębiorstwa. Oprócz tego, Kapituła Konkursu przyznaje również wyróżnienia w różnych kategoriach oraz specjalne nagrody dla lokalnych liderów biznesu.

Zgłoś swoją firmę już teraz i daj się poznać całej Polsce jako inspirujący mikroprzedsiębiorca roku! Nie przegap tej wyjątkowej szansy na promocję i uznanie dla swojego biznesu. Zgłoś się do Konkursu „Mikroprzedsiębiorca Roku” i pokaż światu, co potrafisz!

The post Zglos-sie appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Partnerzy https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/partnerzy/ Thu, 23 Aug 2018 12:31:00 +0000 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/?p=32 Partnerstwo to kluczowy element sukcesu w biznesie. W kontekście Konkursu "Mikroprzedsiębiorca Roku" partnerzy odgrywają kluczową rolę w promocji

The post Partnerzy appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Partnerstwo to kluczowy element sukcesu w biznesie. W kontekście Konkursu „Mikroprzedsiębiorca Roku” partnerzy odgrywają kluczową rolę w promocji, wsparciu oraz uhonorowaniu wybitnych osiągnięć małych firm w Polsce. Dzięki zaangażowaniu partnerów, Konkurs staje się nie tylko wydarzeniem prestiżowym, ale także platformą, która wspiera rozwój przedsiębiorczości i kreatywności.

Wśród partnerów Konkursu „Mikroprzedsiębiorca Roku” znajdują się renomowane instytucje oraz organizacje, które aktywnie wspierają rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Partnerzy, takie jak Citi Handlowy, Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy, Krajowa Izba Gospodarcza, Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet czy Fundacja Startup Poland, są kluczowymi graczami w budowaniu środowiska sprzyjającego rozwojowi małych firm.

Citi Handlowy, jako partner strategiczny Konkursu, wnosi ogromny wkład w promocję wydarzenia oraz uhonorowanie zwycięzców. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy angażuje się w wsparcie przedsiębiorczości poprzez programy edukacyjne i doradcze. Krajowa Izba Gospodarcza reprezentuje interesy przedsiębiorców i działa na rzecz rozwoju polskiej gospodarki.

Fundacja Przedsiębiorczości Kobiet wspiera kobiety w biznesie, promując ich przedsiębiorczość oraz umożliwiając dostęp do wiedzy i wsparcia. Fundacja Startup Poland jest głosem startupów w Polsce, dbając o warunki rozwoju i innowacyjności w sektorze nowych technologii.

Partnerstwo z tymi instytucjami umożliwia Konkursowi „Mikroprzedsiębiorca Roku” dotarcie do jeszcze szerszego grona przedsiębiorców oraz promocję innowacyjności i przedsiębiorczości w Polsce. Dzięki wsparciu partnerów, Konkurs staje się nie tylko wydarzeniem, ale również bodźcem do rozwoju biznesu oraz inspiracją dla przyszłych pokoleń przedsiębiorców.

Współpraca z partnerami to nie tylko wzajemne korzyści, ale przede wszystkim możliwość budowania silnych relacji oraz wspólnego działania na rzecz rozwoju biznesu i społeczności lokalnych. Partnerzy Konkursu „Mikroprzedsiębiorca Roku” są nieodłączną częścią sukcesu tego wydarzenia, który staje się symbolem innowacyjności, przedsiębiorczości i determinacji w Polsce.

The post Partnerzy appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Gala Finałowa https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/gala-finalowa/ Thu, 23 Aug 2018 12:22:00 +0000 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/?p=29 Trzynasty raz Kapituła Konkursu, złożona z reprezentantów m.in. Citi Handlowy, Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, Krajowej Izby Gospodarczej

The post Gala Finałowa appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Trzynasty raz Kapituła Konkursu, złożona z reprezentantów m.in. Citi Handlowy, Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, Krajowej Izby Gospodarczej, Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet oraz Fundacji Startup Poland, stanęła przed trudnym zadaniem wyłonienia najlepszego mikroprzedsiębiorcy minionego roku. Spośród 230 firm zgłoszonych do konkursu, reprezentujących różne specjalizacje i osiągnięcia zarówno na polskim, jak i międzynarodowym rynku, wspólnym mianownikiem było zatrudnienie maksymalnie 10 pracowników oraz obroty nieprzekraczające 2 mln euro.

Sławomir S. Sikora, Prezes Zarządu Citi Handlowy, partner strategiczny konkursu, podkreślił, że każdy kolejny rok potwierdza innowacyjność i dynamikę polskiego biznesu prywatnego. Firmy, których profile i strategie osiągnięcia sukcesu były analizowane, dowiodły, że kluczowymi czynnikami sukcesu w biznesie są odwaga, determinacja i pomysłowość.

Różnorodność firm pod względem branży, etapu rozwoju, lokalizacji czy innowacyjności została doceniona poprzez przyznanie czterech wyróżnień w kategoriach: Start, Progres, Senior, Młody Biznes oraz 8 specjalnych wyróżnień dodatkowych dla firm reprezentujących różne regiony kraju.

Ewa Sobkiewicz, Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, organizator Konkursu, podkreśliła znaczenie wsparcia lokalnych liderów biznesu i ich wpływu na rozwój świadomości biznesowej w społecznościach lokalnych.

Główną nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych zdobyła spółka KF Niccolum z Warszawy, która zajmuje się produkcją innowacyjnych kosmeceutyków chroniących przed objawami alergii niklowej. Nagrody w pozostałych kategoriach otrzymały firmy: PelviFly Sp. Z o.o. (Start), Riftcat Sp. Z o.o. (Progres), Ludwisarnia Felczyńskich Taciszów (Senior) oraz Kuchnia Konfliktu Sp. Z o.o. (Młody Biznes).

Dodatkowe wyróżnienia specjalne trafiły do firm: SkyTronic Sp. Z o.o., Dobry Stolarz Gąska Sp. J. – właściciel marki MiaCalnea, LAPARO Sp. Z o.o., Oleowita Ewelina Narożna-Domska, Prodromus Sp. Z o.o., Seedia Sp. Z o.o., Udress Code Sp. Z o.o. oraz KSK Developments Sp. Z o.o.

The post Gala Finałowa appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Dla mediów https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/dla-mediow/ Thu, 23 Aug 2018 12:16:00 +0000 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/?p=26 Mamy zaszczyt zaprosić Was do aktywnego wsparcia promocji Konkursu "Mikroprzedsiębiorca Roku". Nasz Konkurs, organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych

The post Dla mediów appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Mamy zaszczyt zaprosić Was do aktywnego wsparcia promocji Konkursu „Mikroprzedsiębiorca Roku”. Nasz Konkurs, organizowany przez Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR), to prestiżowe wydarzenie, które ma na celu wyróżnienie i uhonorowanie mikroprzedsiębiorstw, które w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju gospodarczego oraz innowacyjności w Polsce.

Jesteśmy przekonani, że dzięki Waszej pomocy będziemy mogli dotrzeć do jeszcze szerszego grona przedsiębiorców, którzy zasługują na uznanie za swoje osiągnięcia. Zachęcamy Was do zamieszczenia informacji o Konkursie na swoich stronach internetowych, w newsletterach oraz e-mailingach, aby dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych uczestników.

Nasze gorące zaproszenie kierujemy również do Waszych czytelników i widzów. Zachęćcie ich do nominowania mikroprzedsiębiorstw, które swoją działalnością wyróżniają się na tle innych. To doskonała okazja, aby docenić i promować te przedsiębiorstwa, które codziennie przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki.

Wierzymy, że Wasze zaangażowanie w promocję Konkursu „Mikroprzedsiębiorca Roku” przyczyni się do jego sukcesu i pozwoli odkryć jeszcze więcej inspirujących historii biznesowych.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i zainteresowanie naszym Konkursem.

The post Dla mediów appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
Regulamin https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/regulamin/ Thu, 23 Aug 2018 11:53:00 +0000 https://www.mikroprzedsiebiorcaroku.com/?p=20 Niniejszy regulamin określa zasady przeprowadzenia Konkursu "Mikroprzedsiębiorca Roku 2017" (dalej zwany Konkursem), organizowanego na terenie Polski.

The post Regulamin appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

]]>
  • Niniejszy regulamin określa zasady przeprowadzenia Konkursu „Mikroprzedsiębiorca Roku 2017” (dalej zwany Konkursem), organizowanego na terenie Polski.
  • Organizatorem Konkursu jest Stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych (IFR), mające siedzibę w Warszawie, ul. Bobrowiecka 1A, o numerze KRS 0000302185, NIP 5252427781, REGON 141402775.
  • Oficjalne informacje dotyczące Konkursu są udostępniane na stronie.
  • Warunki uczestnictwa w Konkursie

    1. Mikroprzedsiębiorcą, zgodnie z artykułem 104 Ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, jest przedsiębiorca, który w co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniał rocznie średnio mniej niż 10 pracowników i osiągnął roczny obrót netto ze sprzedaży towarów, wyrobów i usług oraz operacji finansowych nie przekraczający 2 mln euro lub suma aktywów jego bilansu na koniec jednego z tych lat nie przekroczyła równowartości w złotych 2 mln euro.
    2. Kandydatami mogą być mikroprzedsiębiorcy, którzy spełniają warunki określone w punkcie 3 oraz kryteria jednej z poniższych kategorii:

    a) START – dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność po 1 stycznia 2016 roku.

    b) PROGRES – dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność między 1 stycznia 2011 a 31 grudnia 2015 roku.

    c) SENIOR – dla mikroprzedsiębiorców, którzy zarejestrowali działalność przed 1 stycznia 2011 roku.

    d) Spośród nadesłanych zgłoszeń Kapituła może również przyznać nagrodę w kategorii specjalnej – MŁODY BIZNES, przeznaczoną dla mikroprzedsiębiorców urodzonych po 1 stycznia 1987 roku.

    Nagrody

    1. Nagrodą główną w Konkursie jest prawo do używania tytułu „Mikroprzedsiębiorcy Roku 2017” oraz nagroda pieniężna w wysokości 40 000 zł, przeznaczona na pakiet promocyjny mikroprzedsiębiorstwa (materiały promocyjne firmy, reklama w mediach itp.). Nagroda główna jest przyznawana przez Kapitułę jednej firmie wyłonionej spośród wszystkich nadesłanych kandydatur.
    2. Przewidziane są również cztery wyróżnienia:

    a) w kategorii SENIOR – wyróżnienie w wysokości 10 000 zł, przeznaczone na (do wyboru): szkolenia podnoszące kwalifikacje, sprzęt umożliwiający rozwój mikroprzedsiębiorstwa, pakiet promocyjny;

    b) w kategorii PROGRES – wyróżnienie w wysokości 10 000 zł, przeznaczone na (do wyboru): szkolenia podnoszące kwalifikacje, sprzęt umożliwiający rozwój mikroprzedsiębiorstwa, pakiet promocyjny;

    c) w kategorii START – wyróżnienie w wysokości 10 000 zł, przeznaczone na (do wyboru): szkolenia podnoszące kwalifikacje, sprzęt umożliwiający rozwój mikroprzedsiębiorstwa, pakiet promocyjny;

    d) w kategorii MŁODY BIZNES – wyróżnienie w wysokości 10 000 zł, przeznaczone na (do wyboru): szkolenia podnoszące kwalifikacje, sprzęt umożliwiający rozwój mikroprzedsiębiorstwa, pakiet promocyjny.

    1. Kwoty nagród i wyróżnień określone w punkcie 5 są kwotami brutto. Zwycięzcy zobowiązani są do opodatkowania powyższych kwot zgodnie z przepisami prawa.
    2. Laureat Konkursu ma również prawo do zasiadania w Kapitule kolejnej edycji Konkursu Mikroprzedsiębiorca Roku.
    3. Nagrody i wyróżnienia przyznaje Kapituła Konkursu, złożona z ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości i gospodarki.
    4. Kapituła może przyznać również dodatkowe wyróżnienia poza wymienionymi w punkcie 5.
    5. Przy ocenie zgłoszeń Kapituła uwzględnia:

    a) pomysł na firmę i jego rozwój, b) sposoby przeciwdziałania kryzysom w trakcie tworzenia i rozwoju firmy, c) innowacyjność w porównaniu z podobnymi inicjatywami, d) kluczowy produkt – metody jego promocji i dystrybucji, e) wpływ na rodzinę, lokalną społeczność oraz zaangażowanie w organizacje.

    1. W skład Kapituły wchodzą przedstawiciele czołowych instytucji biznesowych w Polsce.

    Terminy

    1. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są wyłącznie za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie Konkursu: www.mikroprzedsiebiorcaroku.com. Formularz należy wypełnić zgodnie z dostępną na stronie instrukcją.
    1. Zgłoszenia do Konkursu będą przyjmowane w okresie od 1 do 31 marca 2018 roku.
    2. Formularz zgłoszeniowy do Konkursu może wypełnić sam mikroprzedsiębiorca lub jego nominat po uzyskaniu wcześniejszej zgody nominowanego przedsiębiorcy.
    3. Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystości finałowej w czerwcu 2018 roku.
    4. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu uroczystości finałowej.

    Warunki ogólne

    1. Decyzje Kapituły są ostateczne. Kapituła zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji dotyczących przyznanych nagród i wyróżnień w przypadku uzasadnionych wątpliwości co do prawdziwości danych przedstawionych w zgłoszeniu lub uzyskania informacji, które mogłyby mieć wpływ na decyzję Kapituły.
    2. Konkurs składa się z dwóch etapów. Maksymalnie 25 mikroprzedsiębiorców zostanie zakwalifikowanych do drugiego etapu spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, gdzie będą zobowiązani do udzielenia pisemnych odpowiedzi na dodatkowe pytania dotyczące prowadzonej działalności.
    3. Organizator i Kapituła mają prawo do dokładnej weryfikacji danych nominowanych kandydatów, w tym do żądania poświadczenia informacji dotyczących zaległości w płatnościach zobowiązań podatkowych, składek na ubezpieczenia społeczne oraz doświadczenia w Krajowym Rejestrze Długów.
    4. Przystępując do Konkursu, kandydat wyraża zgodę na nominowanie swojej kandydatury przez instytucję nominującą.
    5. Przystępując do Konkursu, kandydat wyraża zgodę na przetwarzanie i wykorzystanie swoich danych osobowych w celach Konkursu zgodnie z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych.
    6. Miejsce i termin uroczystego zakończenia Konkursu zostanie ogłoszone na stronie internetowej Konkursu.
    7. Organizatorzy mają prawo do publikacji imion, nazwisk, zdjęć i informacji o zwycięzcach Konkursu, a także przeprowadzenia wywiadów z nimi w prasie, radiu, telewizji oraz Internecie. Prawo to przysługuje również partnerom strategicznym i merytorycznym Konkursu.
    8. We wszystkich kwestiach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie przepisy prawa polskiego.
    9. Regulamin Konkursu jest dostępny do wglądu w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej Konkursu.
    10. Wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego online Konkursu oznacza akceptację warunków niniejszego Regulaminu.
    11. Organizator i Kapituła mają wyłączne prawo do interpretacji postanowień niniejszego Regulaminu oraz do rozstrzygania sporów wynikających z jego stosowania.

    The post Regulamin appeared first on Mikroprzedsiebiorcaroku.

    ]]>